İran

General Selami’den füzelerin gücüne vurgu

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Başkomutanı General Hüseyin Selami, muhafızlar ordusunun tatbikatta kullandığı füzelerle gerçek muharebede kullanacağı füzelerin arasındaki tek fark, ateş açısı olduğunu belirterek düşmanları sözlerine ve açıklamalarına dikkat etmeleri konusunda uyardı.

17. Büyük Peygamber -s- tatbikatının nihai merhalesinin kulisinde bu açıklamayı yapan İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Başkomutanı General Selami, bu tatbikatın düzenlenmesi özellikle füze bölümünde çok açık ve net mesajları olduğunu belirterek şöyle dedi:

Bu tatbikatın mesajı siyonist rejim elebaşılarının tehditlerine karşı ciddi, gerçek ve sahaya göre bir uyarıdır. Onlar yanlışlarına ve hatalarına çok dikkat etmeleri gerekir, zira en ufak hatalarında ellerini keseriz.

General Selami açıklamasının devamında İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava Uzay Kuvveti’nin füzeleri daha da dakik hale geldiğini ve eş zamanlı birçok noktadan gerçeğinden farkı olmayan hedefe ateş edildiğini belirterek şöyle ekledi:

Bu kombine tatbikat taarruz İHA’ları ve nokta vuruşu yapan balistik füzelerle düzenlendi ve bizi gerçek şartlara yüzde yüz yaklaştırdı.

Füze tatbikatında gerçek şartlarla tatbikat şartları birbiriyle örtüştüğünü kaydeden General Selami, ateşlenen füzelerin tümü belirlenen hedefleri gerçek şartlara göre imha ettiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.