İran

General Selami’nin teröristlerden intikam alma sözlerine tekzip

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Sözcüsü General Ramazan Şerif, son günlerde sanal ortamda ve sosyal paylaşım sitelerinde şehit Fahrizade suikastini yapan teröristlerden nasıl intikam alınacağı ile ilgili İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Başkomutanı General Hüseyin Selami’nin adına yayımlanan haberleri tekzip etti.

Şehit Dr. Muhsin Fahrizade suikasti ve bu cinayeti işleyenlerden nasıl intikam alınacağı yönünde sanal ortamda ve sosyal paylaşım sitelerinde General Hüseyin Selami adına yayımlanan yalan ve mesnetsiz haberlerin üzerine İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Sözcüsü General Ramazan Şerif, bu tür haberlerin yalan ve mesnetsiz olduğunu açıkladı.

Sözcü Şerif şöyle dedi:

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’nun görevleri, uygulamaları ve tutumu ile ilgili haberler ve yine bu kuvvetin üst düzey komutanlarının sözleri ve açıklamaları, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’nun resmi enformasyon sitesi olarak sepahnews sitesi üzerinden topluma ve kamuoyuna duyurulur.

Silahlı teröristler 27 Kasım Cuma günü akşam saatlerinde Savunma Bakanlığı Araştırma ve Yenilikçilik Kurumu Başkanı Muhsin Fahrizade’yi taşıyan araca saldırarak bu seçkin bilim adamını şehit etti.

Şimdiye kadar başta Türkiye olmak üzere birçok ülke bu hain cinayeti kınadı.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2021 (38) içerik yüklenmiştir.