İran

General Seyyid Yahya Safevi: Süleymani mektebi, direniş cephesinin modelidir

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’in askeri yüksek danışmanı General Seyyid Yahya Safevi, şehit Süleymani mektebi, İran ve direniş cephesinin bugünkü ve yarınki kuşaklarının modeli olduğunu vurguladı.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü’nün şehit komutanı General Hac Kasım Süleymani’nin şehadetinin ikinci yıl dönümü dolayısıyla bir yazı yayımlayan General Safevi şu ifadeleri kullandı:

Süleymani mektebi, İran ve Kuzey Afrika’dan Batı Asya’ya ve Atlas okyanusundan Hint okyanusu ve Pasifik okyanusuna kadar uzanan direniş cephesinin bugünkü ve yarınki kuşaklarının modelidir.

General Safevi şöyle devam etti:

General Hac Kasım Süleymani’nin kutsal savunma yıllarında ve direnişin uluslararası komutanı olarak uluslararası direniş cephesinde ihlaslı fedakarlığı ve kahramanlığının ardından bu mücahit komutanın ihlası ve şecaati için şehadetten başka bir mükafat düşünülemezdi. Şehadet mükafatı, şehit General Hac Kasım Süleymani’nin başta ABD elebaşılığındaki küresel istikbar olmak üzere, İslam düşmanları ile yılmaz ve ihlaslı mücadelesinin mükafatıydı.

General Safevi şöyle ekledi:

Kuşkusuz Amerikalı cani teröristlerin şehit Süleymani, şehit Mühendis ve silah arkadaşlarına yönelik suikast olayı, cihat ve İslami direniş stratejisini etkileyemez. Bu suikast Amerika’nın stratejik zafiyeti ve özellikle direniş cephesine karşı art arda hezimetleri yüzünden yapıldı ve Amerika devleti ve ordusunun terörist mahiyetini gözler önüne serdi. Nitekim son iki yılda da şehit Süleymani’nin temiz kanı bölgede Amerikalı terörist askerleri perişan etti ve sonuçta Amerika’nın Batı Asya bölgesinde hezimetini ve bölgeden çekilme sürecini hızlandırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.