İranSuriye

Golru: Suriye İran’ın stratejik ortağıdır

İran İslami Şura meclisi milli güvenlik komisyonu dış ilişkiler komitesi başkanı Abbas Golru, Suriye cumhurbaşkanı danışmanı Bosina şaban ile yaptığı görüşmede, İran’ın Suriye’yi bölgede kendi stratejik ortağı bildiğini belirtti.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre İran İslami Şura meclisi milli güvenlik komisyonu dış ilişkiler komitesi başkanı Abbas Golru, Suriye cumhurbaşkanı danışmanı Bosina şaban ile yaptığı görüşmede, bölgesel gelişmeler, ikili teamüllerin geliştirilmesi ve parlamenter dostluk grupları münasebetlerinin geliştirilmesi üzerinde durdu.

Golru söz konusu görüşmede iki ülke halkının kültürel, dini ve tarihi ortaklıklarına dikkat çekerek, iki ülke arasındaki kültürel ve toplumsal teamüllerin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Golru açıklamasının devamında iki ülkenin ekonomik münasebetlerini geliştirerek, yaptırımlar döneminde birbirine destek olması gerektiğini belirtti.

Suriye cumhurbaşkanı danışmanı Bosina Şaban da görüşmede bugün Suriye halkının güvenliğinin birbiriyle omuz omuza IŞİD başta olmak üzere diğer terörist gruplarla mücadele eden Suriye’li ve İran’lı kahramanların varlığından kaynaklandığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.