İran

Grup 24 İran Merkez Bankası Başkanının başkanlığında toplandı

Grup 24 oturumu, İran Merkez Bankası Başkanı başkanlığında, Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası başkanları ve üye ülkelerin merkez bankaları başkanlarının katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleşti.

Sözkonusu çevrimiçi oturumda, Küresel ekonominin durumu, Korona salgını sonrası gelişmekte olan ülkelerin ekonomik canlanmasına katkıda bulunma ve üyeler arası işbirliğini teşvik etme, toplantının ana konuları oldu.

Buna göre, toplantıda ayrıca, Uluslararası Para Fonu, Dünya Bankası ve Çok Taraflı Kalkınma Bankaları gibi uluslararası kuruluşların, gelişmekte olan ülkelerin ekonomilerinin nasıl desteklemesi gerektiği, gelişmekte olan ülkelere verilen uluslararası kredinin hacminin arttırılması ve çeşitli tesisler için düşük faiz oranları da ele alındı.

Toplantıda ayrıca, Korona pandemisi sonrası tüm ülkelerin daha iyi ve daha uygun bir düzeye gelmek için iktisadi işbirliğini geliştirmek ve bu hassas dönemde kişi başına gelirlerin arttırılması için neler yapılması gerektiği gibi konular da gündeme geldi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.