Latin Amerika

Güney Amerika’da da anti-Siyonist protestolar başladı

Terör ve işgal devleti Siyonist İsrail’e karşı küresel nefret ve mazlum Filistin halkına verilen destek sürerken, Filistin halkıyla dayanışma içinde binlerce Brezilyalı, Şilili ve Meksikalı sokaklara dökülerek İsrail’i lanetledi.

Katil İsrail’i telin eden Brezilya vatandaşları, Gazze’ye yönelik Siyonist askeri saldırıyı kınayan ve Filistin’e destek amaçlı ülke çapında bir gösteri düzenlediler. Motosikletçiler Sao Paulo, Manaus ve Recife cadde ve sokaklarına çıktılar. Şili’de ise Santiago kentinde Filistin’e destek amaçlı bir araya gelen protestocular Filistin bayrakları taşıyarak ırkçı İsrail’i kınayan slogan attılar. Yaklaşık 500 bin Filistin kökenlinin yaşadığı tahmin edilen Şili, Orta Doğu dışında en çok Filistinliye ev sahipliği yapan ülkeler arasında yer alıyor. Meksika’da da insanlar, Meksika’nın başkenti Mexico City’nin ünlü meydanında Filistin ile dayanışma içinde yürüdüler. Yüzlerce insan Filistin halkını desteklemek için pankartlar taşıdı.

Yahudi şeraitine dayalı olarak kendisini tanımlayan Terör ve işgal devleti Siyonist İsrail’in masum Filistin halkına uyguladığı katliam dünyanın dört bir yanında, protesto ediliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.