Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Halef: Lübnan Çalışma Bakanı’nın Kararı Çok Tehlikeli

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Yüksek Konseyi üyesi Mahmud Halef, Lübnan Çalışma Bakanı Kemil Ebu Süleyman’ın Filistinli mültecilerin çalışmalarıyla ilgili kararının Filistin davasını ilgilendiren çok tehlikeli boyutları olduğunu söyledi.
Filistin tv’ye konuşan Halef, Lübnan’da yaşayan Filistinli mültecilerin çok büyük zulme ve haksızlığa maruz kaldıklarını ifade etti.
Halef, söz konusu haksızlıkların Filistinli mülteciler davası üzerinde olumsuz etkileri olacağını ve mültecileri Lübnan dışına göçe zorlayacağını belirtti.
Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi Merkez Kurulu üyesi Halef, Lübnan Çalışma Bakanı’nın kararını kınayarak, uygulamanın durdurulmasını sağlamak için pratik adımlar atma çağrısında bulundu.
Filistinlilerin Lübnan’daki varlıklarının siyasi niteliği olduğunu ve mültecilerin 72 yıldır Lübnan halkının misafirleri olduklarını kaydeden Halef, Filistin mülteci kamplarındaki barışçıl protesto gösterilerini desteklediklerini bildirdi.
“Filistinliler Lübnan’da yabancı işçi değil mülteciler” diyen Halef, Lübnan Çalışma Bakanı’nı haksız kararından vazgeçmeye davet etti.
Lübnan Çalışma Bakanlığı’nın “Kaçak İşgücüyle Mücadele” adı altında 6 Haziran’da kabul ettiği plan, çalışma ruhsatı olmayan yabancıların işyerlerinin kapatılmasını öngörüyor ve Filistinli mültecileri de yabancı işçi kapsamına dahil ediyor.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 05 Ağustos 2020 (26) içerik yüklenmiştir.