İşgalci İsrail RejimiFilistin

Halid Meşal: “Ne pahasına olursa olsun esirlerin zincirlerini çözmek ahdimizdir”

İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) yurt dışı teşkilatı başkanı Halid Meşal, 131 günden fazla açlık grevine devam ettikten sonra özgürlüklerine kavuşturulacakları kesin tarih verilmesi üzerine açlık grevlerini askıya alan Kayid El-Fusfus ile Iyad El-Herimi’nin ailelerini telefonla arayıp; “Bu, değerli kahramanların kazandığı büyük mübarek zafer, işgal zindanlarındaki esirler hareketinin bir zaferidir. Bu Filistin için kahramanca ve nitelikli bir zaferdir. Kutsal topraklarımızda direnen halkımızın siciline altın mürekkeple yazılacaktır.” dedi.

Meşal esir aileleriyle yaptığı telefon görüşmesinde, esirlerin sağlık durumlarının kötüleşmesine ve yavaş yavaş ölüme doğru sürüklenmelerine rağmen 131 gün direnişlerini sürdürerek kararlılıkla verdikleri mücadeleyi tebrik ettiğini belitti.

Açlık grevindeki esirlerin durumunu günü gününe takip ettiğini belirten Meşal, esirler davasının bütün toplantılarında ve çalışmalarında öncelikler listelerinin başında yer aldığını, Hamas’ın neye mal olursa olsun esirleri işgal zindanlarında terk etmeme konusunda kendine söz verdiğini ifade etti.

Esir Fusfus ile esir Herimi’nin aileleri de kendilerini aramasından ve oğullarının zor günler geçirdikten sonra kazandıkları zaferlerini kutlamasından dolayı Halid Meşal’e teşekkürlerini ilettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Şubat 2024 (33) içerik yüklenmiştir.