Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Hamas, Arap hükümetlerinden ırkçı İsrail’le normalleşme konusunda halklarının sesini dinlemesini istedi

Hamas, Arap hükümetlerine “siyonist İsrail’le ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda kendi halklarının sesini dinlemeleri” çağrısında bulundu.

Hamas Sözcüsü Hazım Kasım,yaptığı açıklamada, Arap ülkelerinde yapılan gösterilerin, halkların ırkçı İsrail’le her türlü normalleşmeye karşı olduğunu gösterdiğini belirtti.

Arap hükümetlerine, siyonist İsrail’le normalleşmeye karşı olan halkının sesini dinleme çağrısında bulunan Kasım, halkların İsrail’le normalleşme anlaşmaları imzalamanın tehlikelerini idrak ettiğini söyledi.

Kasım, “Bu halklar, geçmişte olduğu gibi gelecekte de Filistin’i Arapların öncelikli davası, Siyonistleri de baş düşman olarak görmeye devam edecek.” dedi.

Hamas Sözcüsü ayrıca tüm Arap ülkelerindeki sivil toplum kuruluşlarına ve partilere İsrail’le normalleşme karşıtı seslerini yükseltmeleri çağrısı yaptı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn’in ırkçı İsrail’le normalleşme anlaşmaları yapması bir kaç gündür Bahreyn ve Fas’ta, dün de Yemen’de düzenlenen gösterilerle protesto edilmişti.

Irkçı rejim İsrail, 15 Eylül’de Beyaz Saray’da düzenlenen törenle BAE ve Bahreyn ile ilişkileri normalleştirme anlaşması imzalamıştı.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 28 Ekim 2020 (38) içerik yüklenmiştir.