AfrikaFilistinİşgalci İsrail Rejimi

Hamas Fas’ın işgal rejimiyle güvenlik anlaşmaları imzalamasını kınadı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Fas’ın işgal rejimiyle askeri ve güvenlik anlaşmaları imzalamasını şiddetle kınayarak, söz konusu anlaşmalar için ileri sürülen bahanelerin hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini ifade etti.

Hamas Hareketi, dün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Arapların çıkarlarının Arapların ve Filistin halkının düşmanıyla işbirliği yaparak gerçekleştirilemeyeceğini söyledi ve işgalcilerin Filistin halkına ve topraklarına, kutsal değerlerine ve bölge halklarına yönelik cinayetlerine dikkat çekti.

Fas’ın tarihinin, Fas halkının Filistin’e ve Kudüs’e verdiği desteğin işgalci düşmanla ilişkileri normalleştirmeyle ve ittifak yapmayla, onun bölgenin bir parçası olma çabasına destek vermeyle bağdaşmadığını kaydeden Hamas, Siyonist savaş suçlusu Benny Gantz’ın Fas’ı ziyaretinin Filistin halkına ve haklı davasına yönelik büyük bir cinayet olduğunu söyledi.

Bildiride, İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz’ın Filistinli ve Arap kadınları ve çocukları öldürmekle, evlerini başlarına yıkmakla, Gazze Şeridi’ne abluka uygulamakla, Filistinlilerin topraklarını çalarak üzerine Yahudi yerleşkeleri inşa etmekle övündüğü hatırlatıldı.

Hamas Hareketi, Gantz’ın Fas’a gerçekleştirdiği ziyaretin ve işgal rejimiyle imzalanan anlaşmaların İslam ümmetinin ve Fas halkının iradesine aykırı olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.