Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Hamas Filistin Yönetimi’nden direnişçileri serbest bırakmasını istedi

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Batı Şeria’da direnişçileri ve aktivistleri gözaltında tutmaya ve onlara işkence yapmaya devam etmesini kınadı.

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, bugün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Batı Şeria’da direnişçilere, Hamas üyelerine ve eski esirlere yönelik baskılarını ve gözaltına alma operasyonlarını sürdürdüğünü, onlara işkence etmeye devam ettiğini söyledi.

Burhum, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin kelime-i tevhid yazılı bayrakları indirerek yırtma ve özgürlüğe kavuşan esirler için düzenlenen karşılama konvoylarına saldırma şeklinde kendini gösteren tehlikeli davranış bozukluklarını kınadı.

Hamas Hareketi, Filistin Yönetimi zindanlarında bulunan siyasi tutukluların derhal serbest bırakılmasını, direnişçilerin ve aktivistlerin peşine düşülmemesini, Filistin halkının evlatlarını hedef alan çirkin politikaya son verilmesini istedi.

Burhum, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin işgal güçlerinin kucağına sığınarak Filistin halkının evlatlarına musallat olmasının sosyal barışı ve toplumun dokusunu tehdit eden kötü sonuçları olacağını ifade etti.

Hamas sözcüsü, Filistin halkının her türlü yolla işgal güçlerine ve Yahudi yerleşimcilere karşı direnme hakkına sahip olduğuna dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.