Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Hamas: Filistin Yönetimi’nin siyasi tutuklamaları yoğunlaştırması cinayettir

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Batı Şeria’da siyasi tutuklamaları yoğunlaştırmasının Filistin halkını hedef alan bir cinayet olduğunu, söz konusu tutuklamaların ancak işgal rejimine ve politikalarına hizmet edeceğini söyledi.

Hamas sözcülerinden Hazım Kasım, bugün konuyla ilgili yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan açıklamada, Batı Şeria’da siyasi tutuklamalar yoluyla vatandaşlara yönelik birçok ihlal gerçekleştirildiğini belirtti.

Batı Şeria’da özgürlüklerin baskı altında olduğuna ve ifade özgürlüğünün bulunmadığına işaret eden Kasım, Filistin Yönetimi’nin bu politikasının devam etmesinin tüm milli çıkarları görmezden gelmek olduğunu bildirdi.

Hamas sözcüsü, Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinin ihlallerinin İsrail’in Filistinlilere ve topraklarına yönelik saldırılarının yoğunlaştığı, Batı Şeria’da Yahudi yerleşim faaliyetlerinin arttığı bir dönemde gerçekleştiğine dikkat çekti.

Kasım, Filistin Yönetimi’nin bu tavrına dur diyecek ve Batı Şeria’da yaşayan Filistinlilerin özgürlüklerini baskı altına almasına son verecek ortak bir tavır benimsenmesi çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2022 (17) içerik yüklenmiştir.