Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Hamas: İhlallerle Mücadele İçin En İyi Yol Kapsamlı Direniş

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Abdurrahman Şedid, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskınlarını yoğunlaştırmalarının ve işgal yönetiminin İbrahim El-Halil Camii’ni iki gün süreyle kapatmasının kutsal mekanların korunmasının dini ve milli bir görev olduğunu gösterdiğini söyledi.

Şedid, dün (22 Nisan Pazartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal hükümetinden bir bakanın onlarca Yahudi yerleşimci eşliğinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesinin mevcut işgal hükümetinin her türlü fanatikliği desteklediğinin kanıtı olduğunu ifade etti.

İşgal rejiminin Mescid-i Aksa’da emrivaki oluşturmaya çalıştığına dikkat çeken Şedid, buna karşı koymanın en uygun yolunun kapsamlı bir direniş olduğuna işaret etti.

Şedid, Kudüs halkından Mescid-i Aksa’ya giderek Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına karşı nöbet tutmalarını istedi.

Kudüs halkının Mescid-i Aksa’yı savunmakla müjdelendiğini kaydeden Şedid, Mescid-Aksa’nın kapılarına yerleştirilmek istenen kapı tipi dedektörlere karşı verilen mücadelenin ve Er-Rahme Kapısı direnişinin Kudüs halkının daima zafer kazandığını gösterdiğini dile getirdi.

Ürdün’e, Arap Birliği’ne, İslam İşbirliği Teşkilatı’na seslenen Şedid, işgalcilerin Kudüs ve El-Halil’de kutsal mekanlara yönelik ihlallerine son vermek üzere acilen harekete geçmelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.