İşgalci İsrail RejimiFilistin

Hamas, İngiltere’nin HAMAS’ı terörist ilan etme kararına tepki gösterdi

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) yaptığı açıklamada, İngiltere’nin HAMAS’ı terörist olarak adlandırma eylemine tepki olarak Londra’nın Siyonist rejimin kurulmasındaki rolünden utanması gerektiğini bildirdi.

Filistin Today web sitesine göre, Hamas hareketi dün (Cuma) İngiltere’nin hareketi terörist olarak adlandırma kararından duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve İngiltere’nin geçmişte olduğu gibi hala yanlış yolda olduğunu bildirdi.

Hamas’ın açıklamasında, İngiliz hükümetinin Filistin halkına karşı tarihi hatalarını düzeltmek ve özür dilemek yerine, hala terör rejimi İsrail’i geçmişte olduğu gibi desteklediğini bildirdi.

Hamas yayınladığı bildiride şöyle dedi: “İşgalcilere karşı silahlı direniş dahil her türlü araç ve yöntemle direnmek, uluslararası hukuka göre işgal altındaki halkın hakkıdır. Aksine direniş, işgale karşı olurken, Filistinli sakinlerin öldürülmesi, zorunlu göçü, evlerin yıkılması ve gözaltına alınması asıl terördür.”

Hamas, İngiltere ve Birleşmiş Milletler de dahil olmak üzere uluslararası toplumu çifte standartlarını ve uluslararası hukuk ihlallerini sona erdirmeye çağırdı.

Dün İngiliz hükümeti, Filistin karşıtı politikasını sürdürerek, Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) terör örgütü ilan etti.

İngiltere İçişleri Bakanı Pretty Patel, Hamas’ın İngiltere’deki faaliyetlerini yasakladığını duyurdu.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.