Ortadoğu

Hamas, İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün Siyonist rejime karşı raporunu memnuniyetle karşıladı

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü, uluslararası toplumu ırkçı İsrail rejimini sorgulamaya ve cezalandırmaya çağırdı.

Hamas sözcüsü Hazım Kasım Salı günü Sputnik’e verdiği demeçte, hareketin İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün Siyonist rejimin ırkçılık ve Filistinlilere yönelik zulüm politikası yoluyla her zaman insanlığa karşı suç işlediğini kanıtlayan raporunu memnuniyetle karşıladığını söyledi.

Kasım İnsan Hakları İzleme Örgütü raporunu, Siyonist rejim tarafından işlenen ırkçı suçlarla ilgili bir dizi raporun parçası olarak nitelendirdi ve Siyonist rejimin Filistinlilere yönelik muamelesini taciz ve ırkçılık olarak nitelendirdi.

Hamas sözcüsü, tarafsız ve uluslararası bir kuruluş tarafından bir dizi gerçek ve gerçeğe dayanan raporun, işgalci rejimin Filistinlilere karşı devam eden insanlık dışı suçları ve uluslararası hukukun ağır ve devam eden ihlaline ilişkin Filistin söylemini yeniden doğruladığını vurguladı.

Kasım, İnsan Hakları İzleme Örgütü raporunu, Siyonist rejimi insanlık dışı suçlar işlemekten kınayan benzer raporlar arasında bir bağlantı olarak nitelendirdi ve uluslararası toplumun ırkçı İsrail’i insanlık dışı suçlarından sorumlu tutmak ve cezalandırmak için ciddi ve pratik adımlar atması gerektiğini söyledi.

İnsan Hakları İzleme Örgütü 123 sayfalık bir raporda, Siyonist rejimin ırkçı suçlar işlediğini vurguladı ve Uluslararası Ceza Mahkemesini Siyonist yetkilileri yargılamaya çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.