Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Hamas: İşgal Rejimi ve Filistin Yönetimi Milli Medyaya Karşı Aynı Safta

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Hüsam Bedran, onlarca siteye erişim yasağı getirilmesinin Filistin Yönetimi ve işgal rejiminin işgalcilerin ihlallerini deşifre eden milli medyaya karşı aynı safta yer aldığının kanıtı olduğunu söyledi.

Bedran, dün akşam (21 Ekim Pazartesi) konuyla ilgili yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan açıklamada, “Filistin Yönetimi bugün 59 siteye erişim yasağı konulması kararı aldı. Aralarında tek bir tane dahi İsrail sitesi yok” dedi.

Özgürlükleri engellemeye ve milli medyayı karanlık dönemlere döndürmeye çalışarak Filistin Yönetimi’nin kafasını kuma gömdüğünü belirten Bedran, Filistin Yönetimi’nden işgale karşı mücadele eden ve bu uğurda şehitler veren milli medyaya karşı yürüttüğü anlamsız savaşa son vermesini istedi.

Bedran, Filistin Yönetimi’ni basın özgürlüğünü garanti altına alan uluslararası hukuka ve anlaşmalara, vatandaşların bilgiye ulaşma ve düşüncesini dile getirme hakkına saygı duymaya davet etti.

Filistin Yönetimi’ne bağlı Ramallah Mahkemesi, aralarında Filistin Enformasyon Merkezi’ne ait Filistin Diyalog Şebekesi’nin de olduğu 59 siteye asılsız gerekçelerle erişim yasağı konulmasına karar verdi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 13 Ağustos 2020 (32) içerik yüklenmiştir.