İşgalci İsrail RejimiFilistin

Hamas: İşgal terörü Nakab halkımızı topraklarına sahip çıkmaktan alıkoyamayacak

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Abdullatif El-Kanu’, dün (13 Ocak Perşembe) akşam saatlerinde, işgal güçlerinin Nakab’daki barışçıl gösterilere müdahale ederek saldırıda bulunması ve bazı kişileri gözaltına alması üzerine yaptığı açıklamada, işgal terörünün Nakab bölgesinde yaşayan Filistinlilerin arazilerine ve meşru haklarına sahip çıkma konusundaki kararlılığını kıramayacağını dile getirdi.

El-Kanu’ yaptığı basın açıklamasında; “İşgal altındaki Nakab bölgesinde yaşayan halkımız, Filistin topraklarını yahudileştirme ve oradaki tarihi izleri yok etme çabalarını boşa çıkarmak için işgal güçlerine karşı durmaya devam ediyor.” dedi.

El-Kanu’, Nakab ahalisinin haklarına ve arazilerine sahip çıkma konusunda kararlı olduğunu vurgulayarak, işgal rejimine teslim olmadan kahramanca bir mücadele verdiğini vurguladı.

Son günlerde işgal güçlerinin bu bölgede Filistinlilerin tarım arazilerini tahrip etmesine karşı muhtelif gösteriler düzenlendi. İşgal güçleri bu gösterileri dağıtmak için müdahalede bulundu, plastik mermilerle ve gaz bombalarıyla saldırarak birçok kişinin yaralanmasına sebep olurken onlarca kişiyi de gözaltına aldı.

İsrail işgal rejimi En-Nakab’daki Filistinlileri nüfusa kaydetmeyerek, buranın asıl yerlileri durumundaki bu insanların bölgenin ahalisinden olmadıklarını ileri sürerek kendilerini oradan çıkarmaya çalışıyor. Bu yüzden işgal polisi sürekli onları takip ediyor. Zaman zaman köylerini basarak bütün meskenleri yerle bir etmek suretiyle onları oradan çıkmaya zorluyor. Ancak işgal rejiminin tüm zorlamalarına rağmen Nakab bölgesindeki Filistinliler yurtlarında kalmak için mücadelelerini sürdürüyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.