Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Hamas: Kudüs ve Batı Yaka’daki Eylemler Mescid-i Aksa Baskınlarına Misilleme

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin halkının yükselen öfkesinin, Batı Yaka ve Kudüs’teki otomobille çarpma ve bıçaklama eylemlerinin Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlara, işgal güçlerinin cinayetlerine, yıkım ve Yahudileştirme projelerine misilleme olduğunu söyledi.
Hamas sözcüsü Abdullatif El-Kanua, dün (16 Ağustos Cuma) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgalcilerin Kudüs kentindeki ve Batı Yaka’daki sistematik terörlerinin devam etmesinin işgal güçlerine ve Yahudi yerleşimcilere karşı yeni bir patlamaya yol açacağını ifade etti.
El-Kanua, Filistin halkının Mescid-i Aksa’yı savunma savaşına katılmaya hazır olduğunu, Mescid-i Aksa’yı bölme ve Yahudileştirme planlarını boşa çıkaracağını, işgal güçlerinin cinayetlerine karşı koymaya devam edeceğini belirtti.
Beytlahim’in güneyinde kurulu Gush Etzion Yahudi Yerleşkeleri Kompleksi yakınlarında bugün öğle saatlerinde gerçekleştirilen otomobille çarpma eyleminde iki Yahudi yerleşimci ağır yaralandı.
Bu arada, Filistin Sağlık Bakanlığı otomobille çarpma eylemi gerçekleştirdikten sonra işgal güçlerinin açtığı ateşle ağır yaralanan Filistinli gencin şehit olduğunu duyurdu.
Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, şehit gencin Beytlahim kenti sakinlerinden 26 yaşındaki eski esir Alâ El-Herimi olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.