Filistinİşgalci İsrail Rejimi

HAMAS: Kuveyt’in tutumu BAE ve Bahreyn yöneticilerine indirilmiş ağır bir şamardır

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) üst düzey bir yetkilisi, Kuveyt’in Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesine karşı duruşunu BAE ve Bahreyn yöneticilerine ve Tel Aviv ile aynı fikirde olan herkese güçlü bir tokat olarak nitelendirdi.

Bilindiği gibi ABD başkanı Donald Trump’ın, Kuveyt’in de Siyonist rejimle uzlaşabileceği yönündeki iddiasının aksine, Kuveyt kabinesi Kuveyt’in Filistin halkının tercihlerini destekleme taahhüdünü yineledi.

El-Meyadin kanalına göre, Hamas hareketinin üst düzey isimlerinden İsmail Rızvan, Kuveyt hükümetinin ve halkının ABD Başkanı Donald Trump’a ve İsrail ile ilişkilerini normalleştiren ülkelere sert tepki verdiğini ve Filistin meselesini merkezi bir mesele olarak nitelendirdiğini söyledi.

Rızvan, Arap yöneticileri Kuveyt örneğini izlemeye çağırdı ve Filistin Yönetimi’nin Arap Birliği Konseyi başkanlığından istifa etme konusundaki tutumunu memnuniyetle karşıladı.

Filistin Yönetimi Dışişleri Bakanı Riyad El Maliki, örgütün mevcut Arap Birliği Konseyi’ne başkanlık etme hakkından vazgeçme kararını dün açıkladı.

Bu arada Hamas liderlerinden ve aynı zamanda Filistin Boykot Kampanyası Başkanı olan Basim Naim, Filistin halkının, yeryüzündeki tüm insanlar arasında barışı seven ve yayan milletler içinde ilk sıralarda yer aldığını ancak 70 yıldır anavatanında barıştan yoksun olduğunu belirtti.

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) önemli isimlerinden olan Naim, her yıl 21 Eylül tarihinde kutlanan uluslararası bir bayram olan Dünya Barış Günü münasebetiyle Filistinlilerin maruz kaldığı zulme ve tüm meşru haklarının elinden alındığına dikkat çekti.

Mazlum Filistin halkının 70 yılı aşkın bir süredir barış yüzü görmediğine dikkat çeken Naim yaptığı açıklamada, Siyonist İsrail rejiminin, Filistinlilere yönelik terörizm ve ırkçılıkla alakalı her türlü hukuksuzluğu uyguladığına vurgu yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.