İşgalci İsrail RejimiFilistin

Hamas lideri Heniyye Kahire’de: Mısırlı yetkililerle bir araya gelecek

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye’nin, Mısırlı yetkililerle bir dizi görüşme gerçekleştirmek üzere Kahire’ye vardığını bildirdi.

Hamas’ın resmî web sitesinde yayınlanan açıklamada, Mısırlı makamların daveti üzerine bölgesel ve yerel gelişmeleri müzakere etmek amacıyla Heniyye liderliğindeki Hamas heyetinin Kahire’ye ulaştığına dikkat çekildi.

Söz konusu heyette, Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri’nin yanı sıra Siyasi Büro üyeleri Musa Ebu Merzuk, İzzet er-Reşak, Muhammed Nezzal, Ruhi Müştehi, Husam Bedran ve Zahir Cebbarin’in yer aldığı öğrenildi.

Öte yandan Mısır, işgalci İsrail ile Hamas ve Filistin Yönetimi’ni, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde yaraların sarılması ve mevcut ateşkesin kalıcı hale getirilmesi gibi konular hakkında görüşmeler yapmaya çağırdı.

Bu bağlamda İsrail Kamu Yayın Kuruluşu (KAN) başta olmak üzere işgal basını, Mısır devletinin, İsrail, Hamas ve Filistin Yönetimi’ni, başkent Kahire’deki görüşmelere katılmaları için davet ettiğini ileri sürmüştü.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (2) içerik yüklenmiştir.