FilistinArabistanHaberlerİşgalci İsrail RejimiOrtadoğu

Hamas: Netanyahu’nun Suudi Arabistan ziyareti, çok tehlikeli

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Mahmud ez-Zehhar, “İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Suudi Arabistan’ı gizlice ziyaret etmesi bölgedeki normalleşme anlaşmaları paralelinde doğal bir gelişmedir ancak çok tehlikelidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Hamas’ın önde gelen isimlerinden olan ez-Zehhar, gerçekleşen söz konusu normalleşmelerin, zamanla bölgedeki büyük devletlere karşı güvenlik ve askeri iş birliğine dönüşmesi konusunda uyarıda bulundu.
Quds Press Haber Ajansı’na konu hakkında açıklamalarda bulunan ez-Zehhar, “Bölgedeki normalleşme süreçlerini küçümseyenler büyük bir hata içindedir. Çünkü İsrail, tahmin edilenin çok ilerisini hayal ediyor.” ifadelerini kullandı.
Ez-Zehhar, Netanyahu ile Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman arasından yapılan görüşmenin ziyaretin ötesinde anlamlar taşıdığına dikkat çekerek, “İşler, tehlikeli boyutlara doğru ilerliyor.” dedi.
İşgal rejimi İsrail basını, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun, Suudi Arabistan’ı ziyaret ederek Veliaht Muhammed Bin Selman ile gizli bir görüşme gerçekleştirdiğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2021 (24) içerik yüklenmiştir.