İşgalci İsrail RejimiFilistin

Hamas: Siyonist düşmanla savaş devam ediyor

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü, Siyonist rejime karşı mücadelenin, bu rejimin Filistin topraklarından atılana kadar devam edeceğini vurguladı.

Hamas sözcüsü Fevzi Berhum, dün yaptığı bir konuşmada şunları söyledi: ”Hamas, işgal altındaki Kudüs’te bayrak yürüyüşü nedeniyle durumun kötüye gitmesini ve Siyonist rejimle savaşa girmemek için bazı arabulucuların yoğun temaslarına tanık oldu.”

Hamas sözcüsü, sorunun Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya kendi sultasını dayatmak isteyen Siyonist rejimde olduğunu vurgulayarak, “Direniş tehditleri, Siyonist düşmanın bayrak yürüyüşünü yaymasını engelledi” dedi.

Direniş gruplarının Mescid-i Aksa’ya yönelik tekrarlanan saldırıları protesto etmek için ortaya çıkan Filistin halk gücünün karşısına Siyonist rejimin askeri ve güvenlik gücüne karşı koymayı başardıklarını vurgulayan Berhum,ayrıca Siyonist rejimi caydırmak ve Kudüs’ün kimliğini korumak için her düzeyde milli, İslami ve Arap stratejisi çağrısında bulundu ve Siyonist rejimin tüm İslam ve Arap ülkeleri için bir tehdit olduğunu vurguladı.

Bu arada İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye’nin basın danışmanı Tahir En-Nunu, bazı çevrelerin, tavırlarını öğrenmek amacıyla hareketin lideri İsmail Heniyye ile irtibata geçmeye başladıklarını ve kendi ifadeleriyle “durumun daha da gerginleştirilmemesi” yönünde taleplerde bulunduklarını söyledi.

Tahir En-Nunu, Heniyye’nin bu şekilde irtibata geçenlere, Kudüs’te ve Mescidi Aksa’da yapılanların asla affedilmeyeceğini ve direnişin Filistin topraklarından ve Kudüs’ten işgalciyi tamamen söküp atıncaya kadar yoluna devam edeceğini kesin bir dille söylediğini belirtti.

Nunu, Heniyye’nin işgal altındaki Filistin topraklarında olan bitenler hakkında hiçbir tarafa taahhütte bulunmasının ve yapılan saldırılara karşılık verilmeyeceğine dair garanti vermesinin söz konusu olamayacağını ifade ederek, yapılanların tüm Müslümanlara ve yeryüzündeki bütün özgür insanlara yönelik saldırı olduğunu vurguladığını dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ekim 2022 (25) içerik yüklenmiştir.