Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Hamas: Siyonist Rejim ile normalleşmeye son verilmeli

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, İstanbul’da düzenlenen “Kudüs Öncüleri Kılıcımızı Taşıyor” Konferansı sırasında Siyonist Rejim ile normalleşme sürecine ilişkin Mehr muhabirine değerlendirmede bulundu.

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, İstanbul’da düzenlenen “Kudüs Öncüleri Kılıcımızı Taşıyor” Konferansı sırasında Siyonist Rejim ile normalleşme sürecine ilişkin Mehr muhabirine değerlendirmede bulunarak, “Siyonist düşmanla ilişkileri normalleştirme politikasının bir an önce durdurulması gerektiğine inanıyoruz. İslam ümmeti, normalleşme sürecinin daha fazla devam etmesine izin vermemelidir.” dedi.

Siyonist Rejim ile normalleşmeye son verilmesi gerektiğini vurgulayan Heniyye, “Çünkü bu politika şer ve kötülükten iberettir. Normalleşme politikasının sadece Tel Aviv’e hizmet ettiği açıktır.” ifadesini kullandı.

İsmail Heniyye, “Siyonistlerle ilişkilerin normalleşmesi, İslam ümmetinin büyüklüğünü sorguluyor ve tarihini yok ediyor. Bu nedenle İslam ümmetinin tüm kesimlerinden işgalci Siyonist rejimle ilişkileri normalleştirme politikasını durdurmak için elinden geleni yapmasını istiyoruz. Siyonist rejimle ilişkileri normalleştirmek için anlaşma imzalayan hükümetleri de bu eylemi yeniden gözden geçirmeye çağırıyoruz. Bu ülkeler artık aklını başına toplamalı.” diye konuştu.

Perşembe günü açılışı yapılan konferansta konuşan Heniyye, işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme anlaşmalarını imzalayan ülkelerin zayıflayacağını ve işgal rejiminin de güçlenmeyeceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.