İşgalci İsrail RejimiFilistin

Hamas Siyonist rejimi uyardı: Ateşle oynamayın

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist rejimi ateşle oynamaması konusunda uyardı ve ”Direniş saldırılara yanıt vermeye hazır ve herhangi bir saldırıya kesin ve hızlı yanıt vermekte bir an bile tereddüt etmeyecek.” dedi.

Sefa Haber Ajansı’na göre, Hamas hareketi dün İzzeddin el-Kassam tugaylarının liderliğindeki Filistin direnişinin Gazze Şeridi’ne karşı 2012 savaşında gerçekleşen Heccare El’Secil Operasyonunun yıldönümü münasebetiyle yayınladığı bildiride, ”Askeri gücünü artıran İzzeddin el-Kassam Tugayları liderliğindeki Filistin direnişi, Siyonist düşmanla defalarca savaşa girdi.” dedi.

Tüm Filistin halkına Filistin’in kurtuluşunun yakında gerçekleşeceğine dair söz veren Hamas,Filistin direniş güçlerinin bu ülkenin esirlerine sadık kalacağını, özgürlüklerinin bir güvenlik ve dini mesele olduğunu vurguladı.

Hamas, Filistin’in cihat toprakları ve özgürlerin yurdu olduğunu, düşmanın topraklarının hiçbir yerinde meşruiyetinin bulunmadığını ve sürekli direniş yolunun Gazze’den Kudüs’e kadar uzandığını belirtti.

, Siyonistlerin Filistin halkının irade ve kararlılığını zayıflatmaya yönelik tüm planlarının boşa çıktığını belirten Hamas, Heccare el-Seccil savaşının düşmanla savaş tarihinde bir dönüm noktası olduğunu belirterek; Çünkü o savaşta direnişin, füzeleriyle Siyonist rejimin siyasi, askeri ve güvenlik başkentini vurduğunu hatırlattı.

“Heccare el-Seccil”, El-Kassam Tugaylarının 2012 yılında ırkçı İsrail rejiminin Gazze Şeridi’ne karşı (8 gün) açtığı savaşta, Tel Aviv’e ilk kez bir füze fırlatarak savaş denklemini değiştirmişti. Bu savaş, Kassam’ın önde gelen komutanlarından “Ahmed el-Ca’beri’nin Siyonistler tarafından Gazze Şeridi’nde suikastı ile başladı.

Hamas Hareketi, 14 Kasım 2012’de şehit düşen El-Ca’beri’nin şehadet yıldönümü münasebetiyle kapsamlı bir rapor yayınladı. Filistin TV’ye ulaşan raporda, İzzeddin El-Kassam Tugayları Başkomutan Yardımcısı’nın hayatındaki önemli olaylara yer verildi.
Hamas Hareketi raporda El-Ca’beri’yi “Özgürlerin Vefası Esir Takası Anlaşması’nın mühendisi, Filistin direnişinin ve askeri performansının gelişmesinde büyük rol sahibi” olarak niteleyerek, şehadetinin işgalcilerle mücadelede dönüm noktası teşkil ettiğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.