BahreynFilistinİşgalci İsrail Rejimi

Hamas Sözcüsü Hazım Kasım: ABD Halkımızın Ekonomik İmkanlar Karşısında İlkelerinden Vazgeçeceğini Sanıyor

25-26 Haziran 2019 tarihlerinde Bahreyn’in başkenti Manama’da düzenlenmesi planlanan ve “Yüzyılın Anlaşması” planının birinci aşamasını oluşturacağı söylenen konferans hakkında açıklama yapan Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin halkının, davasını tasfiye etmeyi amaçlayan bu planın birinci aşamasının hayata geçirilmesine birtakım ekonomik imkanlar karşılığında razı olmayacağını dile getirdi.

Hamas Sözcüsü Hazım Kasım dün (20 Mayıs Pazartesi) yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Amerikan yönetimi birtakım ekonomik kolaylıklar ve projeler sunulması karşılığında halkımızın haklarıyla, ilkeleriyle, kutsallarıyla ve toprağıyla ilgili tutumunu değiştireceğini sanıyor. Oysa halkımız işgali toprağından kovarak özgürlüğüne kavuşmanın ve başkenti Kudüs olan bağımsız devletini kurmanın arayışı içindedir.”

Kasım, Bahreyn konferansıyla ilgili çalışma dosyasının ABD’nin, İsrail’deki sağ kesimin görüşünü ve anlayışını benimsediğini ortaya koyduğuna dikkat çekti. Kasım, ABD’nin İsrail sağının görüşünü benimsemesi ve sakıncalı anlaşma planını hayata geçirmek için ısrarlı olması sebebiyle Filistin davasının bugün tehlikeli bir süreçten geçtiğine dikkat çekti.

Kasım, bu yüzden Filistin direnişinin söz konusu anlaşma planına karşı en yüksek sesle tavrını ortaya koyduğunu ve direniş ve birliğin güçlendirilmesi durumunda bu oyunun önüne geçilmesinin mümkün olabileceğini dile getirdi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 22 Eylül 2020 (31) içerik yüklenmiştir.