Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Hamas’ın kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Gazze ve Batı Şeria’da törenler düzenlendi

Dün (14 Aralık Salı) İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) kuruluşunun 34. yıl dönümü münasebetiyle Filistin’in Batı Şeria bölgesinde ve Gazze Şeridi’nde muhtelif şehirlerde yürüyüşler ve kutlama törenleri düzenlendi.

İşgal rejiminin saldırı tehditlerine ve Filistin emniyet teşkilatının engelleme amaçlı sıkı tedbirler almasına rağmen, Filistin hükümetinin merkezinin bulunduğu Ramallah şehrinde akşam saatlerinde bir yürüyüş ve araç konvoyu düzenlendi. Yürüyüşe ve araç konvoyuna çok sayıda Filistinli, Hamas bayraklarıyla katıldı ve ulusal ezgiler söylediler.

Ayrıca Ramallah’a bağlı kasaba ve köylerde de yürüyüşler ve kutlama törenleri düzenlendi.

Dün sabah işgal güçlerinin baskın düzenledikleri ve İslami Kitle’nin bayraklarına ve tanıtım malzemelerine el koydukları Birzeit Üniversitesi’nde de bütün bu baskılara ve siyonist teröre rağmen öğrenciler tarafından Hamas’ın kuruluş yıl dönümü münasebetiyle kutlama töreni düzenlendi. Törene çok sayıda öğrenci katıldı. Öğrenciler Hamas’ın direnişine desteklerini dile getirdiler.

Gazze’deki gösteriler ve yürüyüşler ise yatsı namazından sonra başlatıldı. Bu bölgedeki yürüyüşler ve gösteriler namaz sonrasında Orta Gazze bölgesindeki camilerin önlerinden harekete geçilmesiyle başlatıldı. Daha sonra yürüyüşe katılanlar iki ayrı meydanda buluşarak sloganlarla, ezgilerle ve konuşmalarla kutlama törenleri düzenlediler.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2022 (17) içerik yüklenmiştir.