İşgalci İsrail Rejimi

Hamaslı lider Meşal: Filistin direnişi, Kudüs Kılıcı Operasyonu’yla 4 mesaj verdi

Hamas’ın eski Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, “Filistin direnişi, Kudüs Kılıcı Operasyonu’nda 4 mesaj verdi: Kudüs ve Mescidi Aksa kırmızı çizgidir; Filistin davası, çok başlıklı ama bölünmez tek bir parçadır; halkımız tüm zorluklara rağmen hedeflerini gerçekleştirmek için yorulmadı ve yorulmayacaktır; aynı zamanda siyonist rejim çirkin kumar oyunlarını Filistinlilerin kanları üzerinden sürdüremeyeceği gibi işlediği suçların bedelini ödeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Mazlum Filistin halkına yönelik insanlık dışı suçların sistemli olarak devreye sokulmaya başladığı Nekbe’nin 73’üncü yıldönümü münasebetiyle açıklamalarda bulunan Hamas liderlerinden Meşal, Gazze Şeridi’ne yönelik 10 günden fazladır devam eden İsrail saldırıları karşısında Arap aleminden Filistinlilere büyük bir destek geldiğini vurguladı.

Hamas’ın önemli isimlerinden Meşal, bazı Arap devlet yöneticilerinin, İsrail’e haddini bildirmenin zamanı geldiği konusunda görüşler ortaya koyduğuna dikkat çekti.

Siyonist İsrail’in, İslam ümmetinin mukaddesatını çiğnediğini aktaran Meşal, tüm olup bitenler karşısında uluslararası camianın İsrail yanlısı tutumlar sergilediğini ve bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.

Açıklamasında Meşal, son zamanlarda tüm Filistinlerin tek ses olup İsrail’e karşı direniş saflarına katıldığını belirterek, İslam aleminin, daha önce hiç olmadığı gibi Kudüs Kılıcı Operasyonu etrafında birleştiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.