FilistinLübnan

Hamas’tan Beyrut yönetimi ile işbirliğine devam vurgusu

Filistin İslami direniş hareketi Hamas heyeti Lübnanlı yetkililerle görüşmelerinde Filistinli kampların güvenliğini güvence altına almak üzere Beyrut yönetimi ile işbirliğine ve koordineli hareket etmeye ve Filistinlilerin ortak tutumunun önemine vurgu yaptı.

Filistin TV’nin haberine göre, Hamas siyasi büro üyesi  İzzet Raşk ve beraberindeki heyet, Lübnan Başbakanı Saad Hariri, parlamento Başkanı Nebih Berri ve Lübnan güvenlik teşkilatı Başkanı General Abbas İbrahim’le Beyrut’ta gerçekleştirdikleri görüşmelerde Filistin’de son gelişmeleri, ABD’nin hazırladığı Yüzyılın anlaşması kumpası ve Lübnan’da Filistinli mültecilerin durumu masaya yatırıldı.

Hamas’ın üst düzey yetkililerinden Raşk görüşmede Filistin milleti ve İslam ve Arap ümmetinin haklarını hiçe sayan Yüzyılın anlaşması adlı şom plana kesinlikle karşı olduklarını belirterek, bu planı bozguna uğratmanın tek yolu Filistin milletinin gaspçı rejim İsrail karşısında direnişi ve Arap ve İslam ümmetinin Filistin milletine destek vermesinden ibaret olduğunu belirtti.

Hamas yetkililerinden Raşk ayrıca Filistinli direniş gruplarının ortak operasyon odasının Gazze şeridinde yaşanan son çatışmalarda büyük zafer elde ederek düşman karşısında caydırıcı dengeyi pekiştirdiğini ve eli kanlı rejimi imzaladığı anlaşmalara bağlı kalmaya zorladığını vurguladı.

Hamas heyeti ve Lübnanlı yetkililerin temaslarında Lübnan’da yaşayan Filistinli mültecilerin durumu ve iki taraf arasında istişarelerin önemine vurgu yapılarak bu tür görüşmelerin Filistin milleti için müspet ve yapıcı sonuçlara vesile olması vurgulandı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.