HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

Hamas’tan Filistinli çocuğun şehadetine tepki

Hamas, Filistinli bir çocuğun şehit edilmesine gösterdiği tepkide, Siyonist işgalciler karşısında direnişin sürmesine vurgu yaptı.

Geçtiğimiz cumartesi günü yaralanan ve bir hafta aradan sonra bugün sabah şehit olduğu açıklanan Filistinli çocuk Ömer Hasan Ebu’n-Nil (12 yaş) için taziye mesajı yayınlayan Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas); “Filistin’in her tarafına yayılmış olan bu öfke, Gazze’de abluka altına alınmış olan ahalimizin ve tüm halkımızın evlatlarından şehit olanların bu temiz kanları Filistin halkının özgür, direnen ve toprağında kalma konusunda kararlı olduğunu, abluka, saldırganlıklar ve yahudileştirme karşısında onu teslim etmeyeceğini teyit etmektedir.” dedi.

Hamas, Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamasında, gasp edilmiş hakların tümünün geri alınması için düşmana karşı savaşın kesintisiz bir şekilde, düşmanın tüm Filistin topraklarından çekilmesine kadar süreceğini dile getirdi.

Açıklamada, Kudüs Kılıcı Harekatı’nın Gazze’den Nablus’a, hatta Cenin’e ve Kudüs’e ulaştığına dikkat çekilerek; “Kudüs kılıcı kınına girmeyecek.” denildi.

İşgal güçlerinin 21 Ağustos Cumartesi günü Gazze şehrinin doğusunda düzenlenen gösteriye müdahale etmeleri sonucu 10’u çocuk 2’si ağır olmak üzere 41 Filistinli yaralanmış, yaralılardan 32 yaşındaki Usame Halid Da’ic’in 25 Ağustos sabahı hayatını kaybettiği açıklanmıştı. 12 yaşındaki Ömer Hasan Ebu’n-Nil adlı çocuğun da bugün sabah hayatını kaybettiği Gazze’deki Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasıyla duyuruldu.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.