İşgalci İsrail RejimiFilistin

Hammad: Normalleşme projeleri halkımızın direncini kırmada başarılı olamayacaktır

İslami Direniş Hareketi Siyasi Büro üyesi Fethi Hammad, İsrail işgal rejimiyle normalleşme projelerinin Filistin halkının direncini kırma konusunda başarılı olamayacağını vurguladı.

El-Aksa uydu kanalının, Hamas’ın kuruluşunun 34. yıl dönümü münasebetiyle kendisiyle röportaj yaptığı Fethi Hammad, Yüzyılın Anlaşması planının başarısız olduğunu ve çöpe atıldığını hatırlatarak dünyanın Filistin meselesini iyi kavraması gerektiğini, Filistin’in bağımsızlığı dışında bu meseleye bir çözüm bulunmasının mümkün olmadığını dile getirdi.

Esirler meselesinin Hamas’ın öncelikli konuları arasında yer aldığını ifade eden Hammad, işgal askerlerinden esir edilenlerin Filistinli esirlerin özgürleştirilmesi için değerlendirileceğini belirtirken, işgal rejimine de gelecek savaşlarda daha çok askerin esir alınacağı mesajı verdi.

Hammad, Filistin Yönetimi’nin son dönemde siyasi muhaliflere ve direnişçilere yönelik saldırılarına da tepki göstererek Filistin emniyet teşkilatının mensuplarından silahlarını kendi halklarının evlatlarına değil işgal güçlerine çevirmelerini istedi.

Hammad, Hamas’ın gençlerin enerjilerini Filistin’in kurtuluşu yolunda değerlendirmeye büyük özen göstereceğini, gençlerin bütün alanlarda başarılı keşifleriyle, maharetleriyle öne çıktıklarını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.