FilistinHaberlerOrtadoğu

Han Yunus’un Doğusunda İşgal Güçleri Filistinli Bir Genci Yaraladı

Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus’un doğusunda bugün (26 Haziran Çarşamba) öğleden sonra Filistinli bir genç işgal güçlerinin açtığı ateşle yaralandı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Han Yunus’un doğusunda yer alan Huzaa beldesinin doğusundaki dönüş kampı yakınlarında gösteri yapan bir grup gence ateş açtı.

İşgal güçlerinin açtığı ateş sonucu gençlerden birinin ayağından yaralandığı ve yarasının orta derece olduğu kaydedildi.

Gazze Şeridi’nin kuzeydoğusunda ve Han Yunus’un doğusunda dün akşam işgal güçlerinin Bahreyn Çalıştayı’nı protesto eden Filistinlilere açtığı ateş sonucu 14 kişi yaralanmıştı.

Washington’un çağrısıyla Yüzyılın Anlaşması’nın ekonomik ayağını hayata geçirmek için Bahreyn’in başkenti Manama’da düzenlenen ve dün başlayan çalıştay bugün de devam etti.

Filistinli grupların tamamının karşı çıktığı çalıştaya Mısır, Ürdün, Fas, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman ve Katar katılırken Kuveyt ve Lübnan çalıştayı boykot etti

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 22 Eylül 2020 (31) içerik yüklenmiştir.