İran

Harrazi: İsrail’in cinayetleri Apartheid’ın lağvı ve direnişle durdurulabilir

İran’ın Dış İlişkiler Stratejik Konseyi Başkanı Kemal Harrazi, direnişin devam etmesi ve Apartheid’ın lağvedilmesi, siyonistlerin cinayetlerini durdurmanın stratejisi olduğunu vurguladı.

Harrazi, korsan rejim İsrail’in Gazze Şeridi, Batı Şeria, işgal altındaki Filistin’de ve Kudüs’te Arap mahallelere düzenlediği saldırılara işaretle, bu saldırılarda aralarında yüzlerce kadın ve çocuğun da bulunduğu sivillerin şehit düştüğünü belirtti.

Harrazi, bu saldırılar savaş suçu ve beşeriyete karşı cinayetin en bariz mısdakları olduğunu belirterek, BM güvenlik konseyi Amerika terör devleti ve siyonist rejimin diğer hamilerinin sabotajları yüzünden bir kez daha etkisiz bir kurum olduğunu ortaya koyduğunu vurguladı.

Harrazi dünya geneliinde uyanık ve bilinçli vicdanları siyonistlerin aleni cinayetlerini durdurmak üzere göreve çağırarak, bugün Filistin’de yaşananlar sırf İslam veya Arap dünyasını ilgilendiren bir mesele olmadığını, Filistin’de yaşanan olayların karşısında tüm toplumlar açıkça sorumlu olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.