İran

Hasan Ruhani: “Gadir otoyolunun yapımı, düşmanın maksimum baskısının yenilgiye uğradığının belirtisidir”

İran cumhurbaşkanı, Gadir otoyolunun yapımının düşmanın maksimum baskılarının yenilgiye uğradığının göstergesi olduğunu belirtti.

İRİB’in raporuna göre Hasan Ruhani Perşembe günü İmam Ali as’ın veladet yıldönümünde ” Gadir otoyolu projesinin açılışı ” töreninde şöyle bir açıklamada bulundu:” Bu projenin uygulanması, ekonomik savaşa, yaptırımlara ve azami baskılara rağmen düşmanın tüm bu baskılarının başarısız olduğunu gösteriyor.”

Emir el Müminin Ali as’ın doğum gününü kutlayan Ruhani sözlerine şunları da ekledi: “Düşmanın yenilgisi milletin sabrı ve Yüce İslam İnkılabı Lideri’nin talimatlarının sonucudur”.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, “İran halkı bu üç yılda erkekçe ve Ali as gibi ayakta kaldı ve direndi” dedi.
Ruhani, Gadir otoyolunun inşasını çok önemli bulup sözlerine şunları da ekledi: “Bu otoyol doğudan batıya ve batıdan güneye geçiş sağlıyor ve aslında İpek Yolu’nun bir parçasıdır.”

Bu projenin amacı, İran’ın doğusundan batısına ve kuzeyinden güneyine uzanan otoyol koridorunun bir bölümünü tamamlamaktır. Sonuçta bu otoyol yolu kısaltacak ve ülkenin kuzeybatı ile kuzeydoğusu arasındaki geçişi kolaylaştıracaktır.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2021 (24) içerik yüklenmiştir.