Irak

Haşdi Şabi Mücahidleri Büyük Şeytan ABD’nin Kabusu

Iraklı milletvekili, Amerika’nın Bağdat hükümetine, Haşd-i Şabi’yi silahsızlandırması ve bu kuvvetlerin maaşlarını ödememesi yönünde baskı uyguladığını söyledi.

Muhammed Kerim şunları söyledi: ‘Washington, Badat’taki Büyükelçiliği aracılığı ile Gönüllü Halk Güçlerinin gelişmiş ve akıllı silahlarla teçhizatlanmasına engel olması için hükümete baskı yapıyor.

Bu baskılar o kadar ileri bir boyuta vardı ki, Washington mevcut hükümetteki siyasi temsilcileri aracılığı ile Haşd-i Şabi’yi zayıflatmaya ve askerlerin ve şehit ailelerinin maaşlarının ödenmesine engel olmaya çalışıyor.

Amerika’nın desteklediği birçok Arap ülkesi, Haşd-i Şabi’yi dağıtması için Irak hükümetini kışkırtmaya çalışıyor. Ama bu komplolar, Amerika’nın Irak’taki hegemonyasına karşı olan Fetih ve Sairun Koalisyonun varlığı ile başarısız olacaktır.’

ABD’Lİ DİPLOMATTAN MÜSLÜMAN MEZHEPÇİLİĞİ!!!

Bağdat’taki Amerika Büyükelçiliğinin Maslahatgüzarı Joey Hood, bu ülkenin iç işlerine müdahalede bulunarak şunları söyledi:  ‘Irak Başbakanı Adil Abdülmehdi hükümeti, Haşd-i Şabi kuvvetlerini Sünni yerleşim bölgelerinden çıkarmalı, federal polisle iş birliği yapmaları ve bu bölgelerde güvenliği sağlamaları için bu şehrin kendi vatandaşlarından istihdamda bulunmalı ve ordu kuvvetlerini de şehirden çıkarmalıdır.’

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 29 Mayıs 2020 (19) içerik yüklenmiştir.