Irakİran

Haşdüşşabi gününde, İran’a takdir semineri

Irak gönüllü halk güçleri Haşdüşşabi’nin kuruluş yıldönümü münasebetiyle başkent Bağdat’ta düzenlenecek seminerde İran ve Devrim muhafızlarının terör örgütü IŞİD ile mücadelesi takdir edilecek.

İRNA’nın verdiği habere göre, çarşamba günü başkent Bağdat’ta  muhtelif partiler, gruplar ve Haşdüşşabi güçleri tarafından düzenlenecek “İran’a Takdir” seminerine İran, Lübnan ve Iraklı  yüzlerce  şahsiyetin katılacağı belirtiliyor.

Irak’ta terör örgütü IŞİD ile mücadelede şehit düşen İranlı Harem savunucuları ve müsteşarları hatıralarını anma ve ailelerine takdir programları, sözkonusu seminerin gündeminde yer almaktadır.

Irak’ta ilk kez düzenlenecek sözkonusu seminer muhtelif tv kanallarından canlı olarak yayınlanacak.

Tekfirci terör örgütü IŞİD’in cinayetleri de fuarda ayrıca detaylı bir şekilde görsel bir şekilde anlatılacak.

Bilindiği gibi ABD, ırkçı İsrail ve Batılı devletler ve onların bölgede Suudi rejimi gibi işbirlikçi rejimlerin mali, askeri ve lojistik desteğindeki terör örgütü IŞİD, 2014 yılında Irak’a kapsamlı bir saldırı başlatmış ve feci cinayetler işlemişti. Ama Irak devletinin isteği üzerine İran’ın Irak’a askeri danışmanlık hizmeti ve Ayetullah Sistani’nin cihad fetvası yayınlamasının ardından IŞİD’e karşı başlatılan operasyonlar sonucu terör örgütü Irak’ta çok büyük hezimete uğratıldı.  

Başa dön tuşu
Kapalı