Amerika

Hastane çıkışı maskesini çıkarıp ‘Covid’den korkmayın’ diyen Trump’a tepki

Üç gündür Walter Reed Askeri Hastanesi’nde korona virüsü tedavisi gören ABD Başkanı Donald Trump taburcu edildi. Beyaz Saray’a dönen Trump’ın maskesiz bir şekilde basın mensuplarına poz vermesi tepki çekti.
ABD Başkanı Donald Trump, korona virüsü testinin pozitif çıkmasının ardından tedavi görmek için götürüldüğü Walter Reed Askeri Hastanesi’nden taburcu edildi. Başkanlık helikopteri Marine One ile Beyaz Saray’a dönen Trump, basın mensuplarına poz verirken maskesini çıkardı. Trump’ın Beyaz Saray’a da maskesiz girmesi görüntülere yansıdı.
200 bini aşkın Amerikalının ölmesine rağmen Twitter paylaşımında “Covid’den korkmayın” mesajı verdikten sonra eleştirilen Trump’ın, maskesini çıkarması da tepki çekti. George Washington Üniversitesi’nden profesör Dr. Jonathan Reiner, “Virüs saçan ABD Başkanı’nın, muazzam sayıda personeli olan o binaya maskesi girmesi açıklanamaz” dedi. Reiner, “Kimsenin ona böyle bir şeyi yapmaması gerektiğini söylememiş olduğuna inanmak gerçekten zor” ifadelerini kullandı.
Trump’ın daha önce birçok kez maske taktığı için eleştirdiği Demokrat rakibi Joe Biden ise, Twitter paylaşımında “Maske önemlidir” mesajını paylaştı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.