İranAmerika

Hatibzade: Biden, Trump’ın İran’a karşı maksimum yenilgisinden vazgeçmeli

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Said Hatibzade, Biden’ın yaptırımları etkili ve doğrulanabilir bir şekilde kaldırarak Trump’ın maksimum yenilgisini durdurması gerektiğini bildiren tweet attı.

İRNA’ya göre, Hatibzade attığı tweet’te şunları yazdı: “Yaptırım listesinden bazı isimlerin geçici olarak çıkarılması, ne Nükleer Anlaşma görüşmeleriyle ilgili, ne de bir iyi niyet mesajı olarak görülüyor, özellikle de yenilmiş bir ekonomik terörizme eşlik ediyorsa.” Hatibzade, ”Biden, Trump’ın ayak izlerini takip etmek yerine, yaptırımları etkin ve doğrulanabilir bir şekilde kaldırarak ‘maksimum başarısızlığını’ durdurmalı” dedi.

Joe Biden hükümeti, Avusturya’nın başkenti Viyana’da devam eden müzakereler yoluyla ülkesinin Nükleer Anlaşma’ya dönmesinin önünü açmayı planladığını iddia ediyor.

Washington yetkilileri, maksimum baskı politikasının başarısızlığını defalarca kabul ettiler, ancak şimdiye kadar anlaşmaya geri dönmek için gerekli adımları atmayı reddederek, Nükleer Anlaşmayı canlandırmak için beş turluk yoğun görüşmeler şimdiye kadar başarısız oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (19) içerik yüklenmiştir.