İran

Hatibzade: Dünyanın kayıtsızlığı Siyonist rejimin dizginsizleşmesine yol açtı

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, “Uluslararası toplumun Kudüs’teki işgalci rejimin Suriye’ye yönelik mükerrer saldırılarına ve tüm uluslararası yasa ve yönetmelikleri açıkça ihlal etmesine karşı kayıtsızlığı, bu rejimin liderlerinin daha da dizginsizleşmesine yol açtı.”dedi.

İslami İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Sait Hatibzade yaptığı açıklamada şöyle dedi:

ABD yönetiminin açık ve gizli desteği, işgalci rejimin küstahlığı ve alçaklığını arttırmada önemli bir role sahiptir, nitekim Siyonist rejim Golan tepeleri işgalini sürdürürken, Suriye altyapılarına devamlı olarak havadan saldırı düzenlemektedir.

Hatibzade açıklamasının devamında şöyle dedi: Son yıllarda, Suriye krizi sırasında, Siyonist rejimin hava kuvvetleri genellikle Suriye’deki terörist grupların hava kuvvetleri rolünü oynadı ve Suriye ordusu ve müttefik kuvvetleri bu grupları ne zaman yenerse, Siyonist rejim uçakları anında devreye girerek, Suriye’ye saldırı düzenlediler.

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü şunları vurguladı: İran İslam Cumhuriyeti, Siyonist rejimin saldırgan eylemlerini kınayarak, bu saldırılara hem sahada hem de uluslararası forumlarda uygun ve kararlı bir yanıt verilmesi gerektiğini vurgulamaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (6) içerik yüklenmiştir.