İranİşgalci İsrail Rejimi

Hatibzade: İşgalci Kudüs rejimi İslam dünyasının ve Arap ülkelerinin bir numaralı düşmanıdır

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, dün gece yaptığı açıklamada, siyonist rejim İsrail Başbakanı’nın BAE’yi ziyaretine tepki gösterdi.

Siyonist rejim başbakanı Neftali Bennett’in ziyaretine tepki gösteren Said Hatibzade, “70 yılı aşkın bir süredir Arap ve İslam ülkelerindeki güvensizlik, gerilim ve savaş kışkırtmalarının sebebi ve kaynağı olan gayrimeşru rejimin başbakanının kabul edilmesi, Filistin halkı ve bölge halkı ve tüm özgürlük savaşçılarının hafızasında kayıtlı kalacak ve asla bu hafızalardan silinmeyecektir.’ dedi.

Said Hatibzade, dünya Müslümanlarının ilk kıblesi olan Kudüs Şerif’in kurtuluşunun ebedi ve kesin bir ülkü olduğunu hatırlatarak, bölge halkının Siyonistlerin gaddar ve kindar eylemlerini unutmadığını da, ”Bölge halkı, bölgenin acılarının kaynağı ve kökü olan Siyonist rejimin hain ve intikamcı eylemlerini unutmadı ve bu rejimle normalleşme sürecine karşı olmaya devam edecek.” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Batı Asya’nın önemli bölgesinde bu sahte rejimin yıkıcı ve fitneci varlığının kurulmasına yol açacak her türlü eyleme karşı şiddetle uyarıda bulundu ve ”Bu tür eylemler bölgenin güvenliğine zarar vermekte, İslam ümmetinin, bölge halklarının ve Arap ülkelerinin çıkarlarına aykırı olarak gerçekleştirilmektedir. İslam dünyasının ve Arap ülkelerinin ilk düşmanıdır ve normalleşme yönünde hiçbir eylem, yüce Filistin idealine gölge düşüremez’ diye ekledi.

Terör rejimi İsrail Başbakanı Naftali Bennett Pazar gecesi BAE’nin başkenti Abu Dabi’ye gitti.

Filistin İslami Cihad Hareketi yaptığı açıklamada, BAE yöneticilerinin çocuk katili rejimin başbakanını karşılamasını Filistin’e ihanet olarak nitelendirerek kınadı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.