İşgalci İsrail Rejimiİran

Hatibzade: Siyonist rejim nükleer müzakereleri baltalamak için yalan beyanlar yayınlamakta

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, siyonist rejimin müzakereleri baltalamak için yalan borazanlığı yaptığını söyledi.

Hatibzade, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ‘’ Müzakere odasında tüm taraflar bağımsızlık ve görevlerini yapma sınavı ile karşı karşıyadırlar, bunu yapmak için de başarılı müzakere vizyonunu zedelemek için ortaya atılan sahte haberler dikkate alınmamalıdır.’’ dedi.

Htibzade, yaşamı gerginliklere bağlı olan İsrail rejiminin bir kez daha işe koyulduğunu ve müzakereleri baltalamak için yalan borazanlığı yaptığını söyledi.

ABD hükümeti, uluslararası kararların aksine, 2018’de Donald Trump’ın başkanlığı sırasında nükleer anlaşmadan tek taraflı olarak çekildi.

ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin göreve başlamasının ardından, İran İslam Cumhuriyeti üst düzey yetkilileri, ABD’nin nükleer anlaşmaya taraf olmadığı gerçeğini hatırlatarak, Washington’un öncelikle nükleer anlaşma kapsamındaki taahhütlerine geri dönmesi gerektiğini vurguladı.

İran aleyhinde ABD’nin uyguladığı zalimce ve yasa dışı yaptırımların kaldırılması için Pazartesi gününden itibaren İran ve 4+1 ülkeleri heyetleri arasında müzakereler devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.