İran

Hatibzade’den Blinken ve Raab’a tavsiye

İran İslam Cumhruiyeti dışişleri bakanlığı sözcüsü dün akşam Amerika ve İngiltere dışişleri bakanlarından kendileri ve ülkelerini itibarsızlaştırmak yerine Bercam’ı canlandırmaya odaklanmalarını istedi.

IRNA’nın bildirdiğine göre Said Hatibzade paylaştığı tweet mesajında Amerika ve İngiltere dışişleri bakanları Antony Blinken ve Dominic Raab’ın işgal edilen Filistin topraklarına ziyaretlerine işaretle, “Amerika ve Britanya dışişleri bakanlarının Bercam’ın yeminli düşmanının gönlünü almak için Viyana müzakerelerini tahrif ettiklerini, bunun ise moral bozduğunu” belirtti.
Hatibzade mesajının devamında, “Gönlünü almaya çalıştığınız kan emici İsrail rejimi, anlaşmayı (Bercam) bozmak için elinden geleni yapmıştır” dedi.
Dışişleri bakanlığı sözcüsü Blinken ve Raab’a hitaben, “kendilerini itibarsızlaştırmak yerine, masadaki tek çözüm yolu olan ana anlaşmayı canlandırmaya odaklanmaları” tavsiyesinde bulundu.
Blinken işgal topraklarında İran’a karşı Washingtonv ve Siyonist rejim arasındaki güçlü ittifaka vurgu yaparken Bercam’a dönme konusunda topu İran sahasına atmaya ve mevcut durumdan İran’ı sorumlu göstermeye çalıştı.
Diğer yandan İngiltere dışişleri bakanı Dominic Raab da Çarşamba günü işgal edilen Filistin topraklarında Siyonist rejim dışişleri bakanı Gabi Aşkenazi ile görüşmede İran ile daha güçlü bir nükleer anlaşma istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.