Bahreynİran

Hatipzade, Bahreyn’in İddiasını Reddetti

İran İslam Cumhuryeti dışişleri bakanlığı sözcüsü Bahreyn içişleri bakanlığına tepki olarak, Manama yetkililerinin keşfedilen silah ve patlayıcıların İran ile bağlantıları olduğu yönündeki her türlü iddialarını reddetti.

Said Hatibzade yaptığı açıklamada, Bahreyn yetkililerinin benzer boş iddialarının, İran’a karşı bir tribüne dönüşen Manama diyalog oturumu ile eşzamanlı olarak yapılması, Bahreyn’in bölge meselelerinden doğru bir anlayışa sahip olmadığını gösterdiğini söyledi.
Hatibzade şöyle konuştu: Bahreyn hükümeti gayrı meşru Siyonist rejim ile ilişkiyi, kendi halkı ile ilişkiye tercih ediyor ve onların medeni taleplerinin gerçekleşmesini engelliyor.
Dışişleri bakanlığı sözcüsü Bahreyn hükümetinin benzer boş suçlamalarla kendi iç ve dış sorunlarını örtbas edemeyeceğini de sözlerine ekledi.
Bahreyn içişlerine bağlı Ceza Araştırmaları ve İstihbarat Bürosu “terörist unsurların tutuklanması ve terör planlarının etkisizleştirilmesi”ni duyururken onların İran ile bağlantılı olduğunu iddia etti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.