İran

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei: Gönüllü seferberler tüm alanlarda etkili olabilir

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei gönüllü seferberler gücü BESİC haftası dolayısıyla BESİCİ’lere hitaben yayımladığı mesajda şöyle buyurdu: Bilge ve güçlü Allah’a tevekkül etmek ve güvenmekle ülkenin ve milletin tüm meselelerinin çözümünde etkili olabilirsiniz.

Gönüllü seferberler gücü BESİC haftasını ve bu harekete katılan yeni gönüllüleri tebrik eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, bugünkü BESİCİ’ler önceki kuşak gibi İmam Humeyni’nin -ks- sevgili evlatları olduğunu belirtti.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei mesajında şu vurguyu yaptı:

BESİCİ’ler sahip oldukları konumun değerini bilmeli ve yüksek çabaları ve düşünceli ve dürüstlük ilkeleri ve bilge ve güçlü Allah’a tevekkül etmek ve güvenmekle ülkenin ve milletin tüm meselelerinin çözümünde etkili olabileceklerini bilmelidir. Bu, İran milletinin yıllar boyunca elde ettiği birikimleridir.

İran İslam Cumhuriyeti nizamının büyük kurucusu İmam Humeyni -ks- 26 Kasım 1979 tarihinde mustazaflar gönüllü seferberlik gücünün kuruluş fermanını imzaladı. Gönüllü seferberler gücü BESİC son kırk küsur yılda İran İslam Cumhuriyeti’ni askeri ve savunma alanlarında desteklemenin yanında bilim ve teknoloji alanlarında da göz kamaştıran kazanımlar elde etti.

Bu hareketin İslam inkılabı ve İslami nizamın ağırlık merkezi olmakta başarıları onu bölgede diğer milletlerin de örnek aldığı bir harekete çevirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.