İran

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei: Kamu mallarını tarip etme ve ateşe verme vatandaşların işi değil, fitnecilerin işidr

Dünya Müslümanlarının Ve Mustazaflarının İmamı Hazreti Seyyid Ali Hamanei, 15 Kasım’da uygulanan benzin zammı ile ülkedeki son olaylara ilişkin açıklamada bulundu.

Hazreti Seyyid Ali Hamanei, “Yürütme, yargı ve yasama organı başkanlarının uzmanların çalışmalarına dayanarak aldığı karar uygulanmalı.” dedi.

Hazreti Seyyid Ali Hamanei, sözlerine şöyle devam etti:

“Doğal olarak bu karardan bazı vatandaşlar endişe duyacak ve zararlarına olacak. Fakat (kamu mallarını) tarip etme ve ateşe verme vatandaşların işi değil, fitnecilerin işi. İslam Devrimi ile İran düşmanları bu tür tahripler ile gerginliği destekliyor ve şu anda da bununla meşgul.

Bu tür olaylar her toplum ve ülkenin en büyük felaketi olacak güvensizliği arttırabilir. Vatanına ilgi duyan akıllı insan bunu yapmaz. Yetkililer bu planın vatandaşların yaşamını kötü yönde etkilememesi için özen göstermeli.”

Benzindeki zamın diğer ürünlerin fiyatlarının artmasına neden olmaması gerektiğinin altını çizen Hazreti Seyyid Ali Hamanei, “Televizyonda yetkililerin benzine getirilen zamın diğer ürünlerin fiyatlarını etkilememmesi için çalışacaklarını söylediklerini izledim. Bu kontrolün topyekun yapılması şart. Pahalılık vatandaşlar için büyük sorunlar getirebilir. Tüm yetkililer duyarlı olmalı. Güvenlikle ilgli yetkililer de görevini yapmalı.” ifadelerinde bulundu.

Hazreti Seyyid Ali Hamanei, İran halkına hitap ederek, her zaman duyarlılık ve basiretle hareket eden halkın fitnecilerden uzak durmaları gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 13 Temmuz 2020 (29) içerik yüklenmiştir.