İran

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei Koronayla Ulusal Mücadele Kurulu’nu takdir etti

Bugünkü Koronayla Ulusal Mücadele Kurulu toplantısı Tahran’daki İmam Humeyni (ra) Hüseyniyesi’nde düzenlendi. Toplantıya Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei de iştirak etti.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei toplantıda yaptığı konuşmada, Koronayla Ulusal Mücadele Kurulu’nun performansını takdir ederek, tüm dünyayı etkisi altına alan salgınla başa çıkma konusunda tüm kurum ve bireylerin işbirliği yapması ve kararlı önlemler alınması gerektiğini vurguladı.

Hükümete ve Cumhurbaşkanı Ruhani’ye hakaret içeren sözler sarfeden bazılarının tutumunu eleştiren Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei “Hakaret ve saygısızlık yapmak haramdır ve eleştiri yapmak hakaret etmekten çok farklıdır. Günümüzde ülkenin her zamankinden daha fazla işbirliği, birliktelik ve uyuma ihtiyacı vardır.” dedi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu tür davranışlar Amerikalıların izlediği yöntemdir. Onlar canlı yayın tartışması ve basında kendilerini tüm dünyaya rezil ediyorlar. O kadar ki ABD’li bir siyasi isim, tüm dünyanın ABD’yi rezil bir ülke olarak görüğünü anlatıyor. Bizim yöntemimiz İslam ve Kur’an’a dayanır, yani eleştiri yapılır ama saygısızlık ve hürmetsizlik yapılmaz.”

Farklı ülkelerin salgınla mücadele konusundaki çabalarına atıfta bulunan Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, “ABD gibi bazı ülkelerde en kötü tedbirler uygulandı; Aancak biz en iyi tedbirlerle insanların hayatı, sağlığı, can güvenliği ve ekonomisiyle ilgili olan sorunun üstesinden gelmeye çalışmalıyız.” ifadelerinde bulundu.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, salgınla mücadele hususunda şu tavsiyelerde bulundu:

“Koronayla Ulusal Mücadele Kurulu’nun aldığı kararların uygulanmasını denetlemek için bir karargâh kurulmalı. Sağlık Bakanlığı’nın korona kısıtlamaları belirlendikten sonra diğer tüm kurumların yeni tedbirlere uyup uygulaması lazım. Şehirler arası seyahat için sıkı tedbirler getirilmeli. Sağlık protokollerine uymayan kişilere ağır cezalar verilmeli.”

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.