İran

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei: Şehit Süleymani’nin kanının sayesinde, direniş ekseni bugün daha umutludur

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, Şehit Süleymani’nin bölge gençleri için bir örnek haline geldiğine işaretle, bu aziz şehidin İran ve İslam dünyasının en milli ve en ümmetçi şahsiyeti olduğunu belirtti.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, ABD’nin 3 Ocak 2020’de yaptığı terör saldırısında şehit düşen Kudüs Gücü eski Komutanı Şehit Korgeneral Kasım Süleymani ile Haşdi Şabi eski Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el- Mühendis’in şehadetinin ikinci yıldönümü münasebetiyle Şehit Süleymani’nin ailesini ve anma etkinliği tertip komitesi üyelerini kabul etti.
Şehit Süleymani’nin şehadetini ulusal ve uluslararası bir olay olarak nitelendiren Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, “Bugün Şehit Korgeneral Süleymani, bölgemizde umudun, özgüvenin, cesaretin ve dayanıklılığın ve zaferin göstergesidir. Bazılarının söylediği gibi “Şehit” Süleymani’nin, düşmanları için ‘General Süleymani’ olmaktan daha tehlikelidir” ifadesini kullandı.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, sözlerine şöyle devam etti:

“Düşmanlar General Süleymani ile Ebu Mehdi el-Mühendis’i şehit ederek her şeyin bittiğini düşünmüştü. Ancak ABD’nin Afganistan’dan kaçışı bu aziz şehidin kanı sayesinde gerçekleşmiştir. Amerika, çaresizce Irak’tan çekiliyormuş gibi yapıp askeri danışmanlık görevini sürdüreceğini bildiriyor. Iraklı kardeşler bu konuyu dikkatli bir şekilde takip etmelidir. Yemen’de direniş cephesi ilerliyor, Suriye’de aciz duruma düşen düşman gelecek kaygısı yaşıyor. Genel olarak bölgedeki direniş bugün iki sene öncesine kıyasla daha gelişmiştir ve daha umutlu ve canlıdır.”

Şehit Süleymani’yi “gerçek ölümsüz” olarak nitelendiren Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei,
“Suikast düzenleyen Trump ve benzerleri tarihte unutulanlar arasında yer alacak ve işledikleri dünyevi cinayetlerinin bedelini ödedikten sonra tarihin çöplüğünde kaybolacaklar” diye kaydetti.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, sözlerinin son kısmında sanal ortamda Şehit Süleymani’ye yönelik müstekbirlerin yaklaşımına dikkat çekerek, bu yaklaşımlarının onların Şehit Süleymani’nin isminden korktuklarını gösterdiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.