HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

Heniye: Filistin İslam ümmetinin köküdür

Filistin İslami direniş hareketi Hamas’ın siyasi büro Başkanı İsmail Heniye, direniş ekseni ve bu eksenin kalbi (İran İslam Cumhuriyeti) bizim için hem sözde ve hem amelde stratejik destek olduğunu belirtti.

Hamas lideri İsmail Heniye İran TV kanalında katıldığı programda direniş ekseninde son gelişmelere temas ederek, İran’da son cumhurbaşkanlığı seçimleri, bölgede İslami medeniyetten yeni bir imaj sergilediğini belirtti.

Heniye, dünyanın birçok ülkesinden İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin yemin törenine katılım olması, İslami İran’ın İslam inkılabı üzerinden 42 yıl geçtiği bir sırada gücünü ve nüfuzunu ortaya koyduğunu kaydetti.

Siyonist rejim İsrail’in durumuna da temas eden Heniye, işgalci siyonistlerin yeni kabinesinde yaşanan anlaşmazlıklar ve sürtüşmeler, bu kabinenin temellerinin gevşek olduğunu gün yüzüne çıkardığını belirtti.

Heniye, Filistin milleti yetmiş yılı aşkın mücadele sürecinin ardından halâ kendi topraklarında coşkulu ve köklü olduklarını ve her an yeni bir intifadayı başlatmaya da hazır olduklarını vurguladı.

Heniye şöyle ekledi:

Biz düşmana karşı mümin kuşağı, teçhizatta ilerleme, bölgede stratejik derinlikle irtibat kurma gibi etkenlerden yararlandık. Karşı tarafta ise siyonistlerden ahlaksız, ülküsüz ve içi boş bir kuşakla karşı karşıyayız.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.