Haberler

Heniye: Kudüs Kılıcı savaşı, düşmanla çatışma kurallarını değiştirdi

Lübnan’ın güneyinde Aynul Halve mülteci kampında Filistin milletinin siyonist rejim İsrail’e karşı kazandığı zafer dolayısıyla konuşan Hamas lideri İsmail Heniye, Kudüs Kılıcı savaşı ve direnişin çatışma kurallarında Kudüs’ün da yer alması, Filistin milletinin direnişinden farklı işaretleri ortaya koyduğunu belirtti.

Filistin direnişi son 12 günlük savaşta kullandığı binlerce ileri teknoloji roket ve füze ile siyonist rejimi tek taraflı ateşkes ilan etmeye zorladı.

Hamas liderlerinden İsmail Rıdvan da siyonist rejim elebaşıları işledikleri savaş suçları yüzünden tutuklanarak yargılanmaları gerektiğini belirterek şöyle dedi:

Filistin’de milli ittifak liderlik kadrosunu belirleme ve Filistin kurtuluş örgütünde reform süreçleri bir an önce başlamalı, zira milli vahdet hükümeti seçimler yapılmadan sorunları çözemez.

Filistin özerk teşkilat Başkanı Mahmut Abbas geçenlerde Filistin’de seçimlerini ertelediklerini ve ancak Kudüs’te de yapılma imkanı olduğu takdirde yapılacağını açıkladı.

Filistin’de parlamento seçimleri 15 yıl aradan sonra 22 Mayıs 2021’de ve başkanlık seçimleri de 31 Temmuz’da ve mili konsey seçimleri de 31 Ağustos’ta yapılacaktı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (21) içerik yüklenmiştir.