İşgalci İsrail RejimiFilistin

Heniyye Şeyh Cerrah Mahallesi sakinleriyle telefon görüşmesi yaptı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, dün Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi sakinleriyle telefon görüşmesi gerçekleştirdi ve durumları hakkında bilgi aldı.

Heniyye’ye telefon eden Şeyh Cerrah Mahallesi sakinleri, Hamas liderine son gelişmeler hakkında bilgi verdi ve evlerini ellerinden almak için işgal mahkemelerinden çıkacak kararları reddederek evlerini terk etmeyeceklerini söyledi.

Filistin halkının direnişine ve özellikle de Kudüs’ün Kılıcı Savaşı’nda Gazze’nin kazandığı zafere övgüde bulunan Şeyh Cerrah Mahallesi sakinleri, kendilerine destek için savaşan ve şehit olan kahramanları hiçbir zaman unutmayacaklarını ifade etti.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı Heniyye de Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerine yalnız olmadıklarını söyleyerek, “Halkınız, ümmetiniz ve direnişiniz yanınızda” dedi.

Heniyye, işgal yönetiminin halk hareketinin ve Filistin direnişinin neler yapabileceğini gördükten sonra konuyu mahkemeler yoluyla halletme yönüne gittiğine dikkat çekti.

İşgal rejimi mahkemelerinin Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’da ayin yapmalarını meşrulaştırmaya çalıştıklarını ve işgalcilerin araçları olduklarını belirten Heniyye, işgali bir gün ortadan kaldıracaklarına bugün daha çok inandıklarını dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.