Asya

Hindistanlı İslam aliminin vefatının ardından taziye mesajları devam ediyor

Hindistan’ın tanınmış İslam alimlerinden Mevlana Seyyid Kelb Sadık Nakavi’nin vefatının ardından taklid merci alimleri taziye mesajları yayınlamaya devam ederken, İran’ın taklid mercii alimlerinden Ayetullah Nasır Mekarim Şirazi, taziye mesajı yayınladı.

Salı günü hayatını kaybeden Hindistanlı alim için taziye mesajı yayınlayan Kum taklid merci alimlerinden Ayetullah Mekarim Şirazi, Seyyid Sadık Nakavi’nin ölümünden dolayı üzüntülerini bildirirken onun için Allah’tan rahmet ve mağfiret diledi.

Ayetullah Mekarim Şirazi, Hindistanlı İslam alimi Nakavi’nin hayatı boyunca Hindistanlı Şii müslümanlara liderlik yaptığını, Ehl-i Beyt (a.s) mektebi için samimiyetle hizmet ettiğini bildirdi.

Bu arada İran’ın taklit mercii alimlerinden Ayetullah Seyyid Muhammed Ali Alevi Gorgani de, Seyyid Kelb Sadık Naqavi’nin sağlık ve sosyal alanlarda hizmetlerin verilmesindeki rolüne vurgu yaparak, Hindistan halkına, ilim ve dini cemaatlere taziyelerini sundu.

Taklid Mercii alimlerden Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani de, yayınladığı taziye mesajında, ‘Bu seçkin ilim adamı, Ehl-i Beyt (AS) kültürünü tanıtmak için gece gündüz demeden hizmet etti ve bu alanda hizmet kaynağına dönüştü” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2021 (37) içerik yüklenmiştir.